Get Flash Player
Apartmani Ohrid, Vila Flora
Вила Флора е модерна и со стил опремена вила лоцирана во Охрид, во новата населба Далјан, на 100 метри од брегот на Охридското Езеро.
---------------------------------------- Повеќе...
Сместување:  Вила Флора нуди апартмани во Охрид на 100 метри од плажата! Апартманите се убаво уредени и нудат пријатна и тивка атмосфера за престој. Секоја од собите располага со сопствено купатило, ТВ приемник приклучен на кабелска телевизија, интернет приклучок и парно греење.
---------------------------------------- Повеќе...
Ресторан:  Ресторанот се наоѓа во приземниот дел на вилата. Располагаме со капацитет од 80 седишта во затворен простор.
---------------------------------------- Повеќе...
Вила Флора е модерна и со стил опремена вила лоцирана во Охрид, во новата населба Далјан, на 100 метри од брегот на Охридското Езеро. Лицето на вилата е свртено кон инсток  и предните соби се со поглед на Самоиловата тврдина, а ентериерот е украсен со многу антиквитети и сувенири карактеристични за Македонија. Се наоѓа на 10 минути пеш од самиот центар на градот и на 100 метри од самата плажа на езерото. Со тоа на своите гости Вила Флора им овозможува пријатен и удобен одмор без потреба за размуслување за било каков превоз. На своите гости исто така им стои на располагање и летната бавча со прекрасно уредениот двор преполн со разновидна флора која пак воедно е и заштитен знак на вилата, по која пак го добила своето име. Исто така Вила Флора на своите гости им нуди и бесплатен чамец за пловидба по Охридското езеро. Како уште еден додаток што нуди Вила Флора на своите гости е и интернет приклучокот за постојана комуникација на гостите со глобалниот свет.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Сместување:   Вила Флора нуди апартмани во Охрид на 100 метри од плажата. Апартманите се убаво уредени и нудат пријатна и тивка атмосфера за престој. Секоја од собите располага со сопствено купатило, ТВ приемник приклучен на кабелска телевизија, интернет приклучок и парно греење. Сите соби на вилата се распоредени во два влеза на три ката. Вила Флора располага со 2-креветни соби, 3-креветни соби и 4-креветни соби.  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
Ресторан:  Ресторанот се наоѓа во приземниот дел на вилата. Располагаме со капацитет од 80 седишта во затворен простор. Секогаш сме отворени за оние што уживаат во вкусниот оброк или пак само сакаат да се одморат со еден пијалок. Специјалитетите се јадење на скара, риба, национални специјалитети, како и специјалитети од европската кујна. Можете да уживате во широкиот асортиман на пијалоци во барот.Беспрекорната услуга, љубезноста и гастрономските специјалитети понудени од наша страна ќе ви овозможат пријатен престој и незаборавни моменти.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секогаш Ваша
             Вила Флора


     www.ViLaFlora.com
------------------------------------------- Tel:      +389-(0) 46 270-090
Fax:     +389-[0]46 270-090
Пишете ни на Skype:
My status
Get Flash Player
Get Flash Player
Copyright © 2008 Apartmani Ohrid - Vila Flora